Gemeente Ledegem

 

  • Volg ons op Facebook
  • Volg ons op twitter
  • Volg ons op instagram

 

Kruimelpad

  1. Home
  2. Nieuws
  3. Onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en grachten

Onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en grachten

Ingediend door sofieg op di, 20/05/2025 - 09:10

Situatie op 27 mei

Op 27 mei 2025 was er een bijeenkomst van het provinciaal droogteoverleg.

Gelet er afgelopen week enkel beperkte neerslag was, vertonen de peilen van de waterlopen geen verbetering.
De tijdelijke onttrekkingsverboden van 19 mei 2025 blijven daarom van kracht.

Enkel voor de Heulebeek is er een kleine aanpassing aan het onttrekkingsverbod.
Door het effluent vanuit de RWZI’s is benedenstrooms van Moorsele wat debiet waardoor er toch mogelijkheden zijn om er onttrekking toe te laten.

Het besluit houdt daarom een versoepeling in voor de Heulebeek (enkel de Heulebeek – 1e categorie, niet de zijwaterlopen).
Zie kaartje hieronder. 

kaartje versoepeling onttrekkingsverbod

Situatie op 19 mei 2025

Door de aanhoudende droogte werd het onttrekkingsverbod nogmaals uitgebreid.
Op ons grondgebied (stroomgebied van de Heulebeek) blijft het verboden om water te onttrekken.

Besluit van de gouverneur van 19 mei 2025 over de invoering van een tijdelijk onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en publieke grachten.

Situatie op 9 mei 2025

Door de aanhoudende droogte heeft gouverneur Carl Decaluwé het onttrekkingsverbod uitgebreid op enkele onbevaarbare waterlopen in West-Vlaanderen, waarvan het waterpeil kritisch laag is. Dat wil dus zeggen dat je geen water meer mag halen uit het volledig stroomgebied van de Heulebeek. Met andere woorden: het is tijdelijk verboden water te onttrekken uit alle onbevaarbare waterlopen en publieke grachten op het volledige grondgebied van Ledegem. Deze maatregel is nodig om de ecosystemen van de waterlopen te beschermen. Het is ook een goede herinnering om altijd bewust en duurzaam met water om te gaan.

Op de tijdelijke onttrekkingsverboden zijn volgende uitzonderingen van toepassing:

  1. Onttrekkingen met weidepompen voor drenking van vee in weides. Weidepompen omvatten zowel mechanische weidepompen als weidepompen op zonne- of windenergie.
  2. Onttrekkingen met zonnepompen voor weidevogels.
  3. Onttrekkingen door hulpdiensten in geval van nood wanneer er geen alternatief voorhanden is.
  4. Onttrekkingen voor het vullen van spuittoestellen om gewasbeschermingsmiddelen te gebruiken, op voorwaarde dat de gebruiker van de toestellen dusdanig te werk gaat dat er geen risico op puntverontreiniging is.
  5. Door de waterbeheerder gemachtigde onttrekkingen via een gravitaire overloop met vaste hoogte die er voor zorgt dat er enkel een onttrekking gebeurt wanneer de minimumpeilen verzekerd zijn.
     

Besluit van de gouverneur van 9 mei 2025 over de invoering van een tijdelijk onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en publieke grachten.

Kaart ledegem onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en grachten
DelenTweet

Milieu

Rollegemstraat 1328880 LedegemWest-Vlaanderen België
Telefoon
056 894 826
E-mail
milieu@ledegem.be
Openingsuren
Maandag:
09:00 - 12:00Op afspraak
13:30 - 19:00Op afspraak
Dinsdag:
09:00 - 12:00Op afspraak
Woensdag:
09:00 - 12:00Op afspraak
13:30 - 16:30Op afspraak
Donderdag:
09:00 - 12:00Op afspraak
Vrijdag:
09:00 - 12:00Op afspraak
Sluitingsdagen
Maandag 21 april 2025Donderdag 1 mei 2025Donderdag 29 mei 2025Maandag 9 juni 2025Vrijdag 11 juli 2025Maandag 21 juli 2025Vrijdag 15 augustus 2025Dinsdag 11 november 2025Woensdag 24 december 2025 - Vrijdag 26 december 2025Woensdag 31 december 2025 - Donderdag 1 januari 2026
  • Meer info
  • Onttrekkingsverbod uit onbevaarbare waterlopen en grachten

    Gemeente Ledegem

    Rollegemstraat 132
    8880 Ledegem
    056 894 800
    info@ledegem.be

    Alle contactinfo en openingsuren

    Contacteer ons

    Volg ons!

    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram

     

    © Ledegem | Privacy | Toegankelijkheid

    AnySurfer statuspagina toegankelijkheid