Home Sitemap Zoeken Contact Help FAQ Meldingskaart
Afdrukken

Ereburgers

Beide hebben daadwerkelijk bijgedragen tot de bekendheid en uitstraling van de naam en de faam van de gemeente.

Foto ereburger Gaston RebryGaston Rebry werd geboren op 29 januari 1905 in de Rennevoortstraat te Rollegem-Kapelle als 8ste uit een gezin van 13 kinderen. In zijn jeugdjaren fietste dat kereltje daar rond in de buurt van de molen. Na de eerste wereldoorlog verhuisde Gaston dan met zijn familie naar Wevelgem. Gaston overleed te Wevelgem op 3 juli 1953. In de jaren tussen de 2 wereldoorlogen fietste hij een indrukwekkend erelijst bijeen. Hij won liefst 3 keer Parijs-Roubaix, Parijs-Nice en de Ronde van Vlaanderen, won ook ritten in de Tour de France.

Om deze ietwat vergeten figuur te eren nam de gemeente het initiatief een boek uit te geven over zijn leven en sportcarrière. “Gaston Reby, de eerste Vlaamse monsieur Parijs-Roubaix“ geschreven door Rudy Neve, Patrik Rebry, Tonny Rebry. De cultuurdienst heeft nog enkele boeken in voorraad aan 16 euro het stuk

 

 

 

 

Eric Leman werd geboren op 17 juli 1946 en woonde gedurende zijn hele rennerscarrière te Ledegem. Hij won ondermeer 3 x de Ronde van Vlaanderen, Kuurne-Brussel-Kuurne, ritten in de Ronden van Frankrijk, België en Spanje en behaalde diverse ereplaatsen in de grote topklassieker als begenadigd sprinter. Hij is werkelijk een ambassadeur van de gemeente en doet op alle mogelijke manieren zijn best om onze gemeente te promoten.

Gemeentelijk administratief centrum: Rollegemstraat 132 B-8880 Ledegem tel.: (056)50 91 80 - fax.: (056)50 51 40 - e-mail: info@ledegem.be
Proclaimer   Privacy Development and Hosting by Cevi N.V.